YAŞAM KALİTENİZ İÇİN

SAĞLIKLI GİYİM NEDEN ÖNEMLİ ?


“ Sağlıklı ve bilinçli giyinmek yaşam kalitemizi artırıyor ”

İnsan metabolizması ile her türlü dış ortam arasındaki ilişki, giyindiğimiz kıyafetlerin bilinçli seçimi ile doğrudan etkilidir. Hem kişisel hem de sorumluluğumuz altındaki kişilerin giyim alışkanlıkları sağlıklı beslenme alışkanlıkları kadar hayati öneme sahiptir.20 yılı aşkın tecrübe ile inovatif ileri tekstil teknolojileri kullanılarak KAVİLTEX TEKNİK TEKSTİL tarafından üretilen sağlıklı giyim ürünleri tüm bilimsel açıklamalarıyla www.saglikligiyim.com platformu ile Türkiye halkının hizmetine sunulmuştur.

Giyindiğimiz kıyafetler; insanın biyolojik yapısı ve çevresel etkenler arasında dinamik bir ilişki oluşturmalıdır. Gerektiğinde vücudu korumalı, gerektiğinde vücut ile senkronize olmalı ve istendik sonuçlar doğuracak şekilde tekstil teknolojilerine sahip olmalıdır.Bilgi ve iletişim çağının ulaştığı bu son noktada inovatif (Nano ötesi) tekstil teknolojilerinden yararlanılarak üretilen kıyafetler artık herkesin ulaşabileceği kadar yakın. Elektromanyetik dalgalardan koruyan, Terletmeyen – klimalı, Nefes alan, Su geçirmeyen, Geç kirlenen – kolay temizlenen, Rüzgâr geçirmeyen, Üşütmeyen, Yanmayan, Kesici aletlerden koruyan, bakteri üretmeyen – koku yapmayan, Organik – doğal ve daha birçok özelliğe sahip giyim ürünleri bütün bilimsel verileri ile www.saglikligiyim.com da.


Anne karnında bebekleri, Elektromanyetik dalgalardan koruyan hamilelik, terletmeyen klimalı iç giyim, -40 C de giyilebilen–üşütmeyen montlar, Su ve rüzgâr geçirmeyen–nefes alanyağmurluk, Anti-bakteriyel klimalı–terletmez–koku yapmaz çorap, 10 dk. saçları kurutan bone, Aleve ısıya–kesici aletlere karşı koruyan eldiven ve daha bir çok sağlıklı giyim ürünü ile…
(2015-yaz)Klimalı-terletmeyen t-shirt, Organik t-shirt, klimalı jeans

Ulusal ve uluslararası piyasalarda, kurum kıyafetleri ve kumaşlarının üretiminde çok ciddi bir tecrübe ve altyapıya sahip olan KAVİLTEX TEKNİK TEKSTİL ; asker, polis, itfaiyeci, dağcı, iş-giyim, sporcu v.s. için geliştirdikleri ürünleri bu alanlarla birlikte, halkın kullanımına sunmak için sağlıklı giyim projesini başlatmıştır.Teknik tekstillerde ticaret yapmak demek; İNOVASYON demek, AR-GE demek, bilimsel çalışma demek, güçlü üretim demek, sertifikasyon demek, tüm dünya ile yarışacak gücü kendisinde bulan inançlı bir ekip çalışması demek, sağlam organizasyon demek olduğunun bilincinde olarak yola çıkılmıştır.

KAVİLTEX kurucu felsefesi; üniversite ve sanayi işbirliğiniönemsemiş olaraktüm dünyadaki fikri ve ticari paydaşlarla bilgi paylaşılmasını zenginlik olarak görmektedir. Tekstilde özellikle Teknik Tekstil ticareti kısmını kendisine alan olarak belirlemiş, dünya ölçeğinde ürün ve bilgi üreten bir okul-firma olmayı hedeflemiştir.


klimali-t-shirt

klimalı kot pantolon

üşütmeyen denim

motorcu pantolonu-yırtılmayan kot