Hakkımızda

Hem Yönetim ve Organizasyon hem Girişimcilik hem de Teknik Tekstil alanında 20 yılı aşkın birikim ve tecrübeye sahip olan kurucu irademiz ve ekibi; TÜRKİYE de Teknik Tekstillerin hak ettiği yerde olmadığı fikri üzerine,profesyonel bir Teknik Tekstil işletmesini hayata geçirmek istemişlerdir.

Ulusal ve uluslararası piyasalarda, kurum kıyafetleri ve kumaşlarının üretiminde çok ciddi bir tecrübe ve altyapıya sahip olan kurucu irademiz, asker, polis, itfaiyeci, sporcu v.s. için geliştirdikleri ürünleri bu alanlarla birlikte, halka sunmak istemişlerdir. Özellikle Teknik ve İnovatif Tekstillerin halkın kullanımına sunulması fikri etrafında yoğunlaşmış, “direkt tüketiciye ulaşmanın yolları bulunmalı” cümlesinin altı çizilmiştir.

Teknik tekstillerde ticaret yapmak demek; İNOVASYON demek, AR-GE demek, bilimsel çalışma demek, güçlü üretim demek, sertifikasyon demek, tüm dünya ile yarışacak gücü kendisinde bulan inançlı bir ekip çalışması demek, sağlam organizasyon demek olduğunun bilincinde olarak yola çıkılmıştır.

Daha kuruluş aşamasından itibaren, her bir unsuru dikkatlice düşülüp projelendirilen geleceğe yönelik bütün planları, misyon ve vizyonu profesyonelce hazırlanan, firmamız CONSESSUS MODELİ dediğimiz bir modelle kurgulanmış 10.03.2014 tarihinde KAVİLTEX Teknik Tekstil ticaret hayatına başlamıştır.

KAVİLTEX kurucu felsefesi; üniversite ve sanayi işbirliğini önemsemiş olarak tüm dünyadaki fikri ve ticari paydaşlarla bilgi paylaşılmasını zenginlik olarak görecektir. Tekstilde özellikle Teknik Tekstil ticareti kısmını kendisine alan olarak belirlemiş, dünya ölçeğinde ürün ve bilgi üreten bir okul-firma olmayı hedeflemiştir.


klimali-t-shirt

klimalı kot pantolon

üşütmeyen denim

motorcu pantolonu-yırtılmayan kot